Młodzik 05: Tworzy się reprezentacja ŚZPN..

Po trzech meczach reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej z rocznika 2005, uczestniczącej w międzynarodowym turnieju „Młode Talenty” przyszedł czas podsumowania.


- Czy patrzy pan na występ zespołu przez pryzmat wyników?

- Gdybym patrzył przez pryzmat wyników, to musiałbym się skupić na tym, że zajęliśmy trzecie miejsce, bo przegraliśmy pierwszy mecz 0:1, a w dwóch następnych zremisowaliśmy po 1:1 – mówi Daniel Gala, który razem z Henrykiem Sobalą i trenerem bramkarzy Jakubem Larischem, odpowiada za reprezentację Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13. - A ja patrzę na ten turniej przez pryzmat jakości gry i muszę powiedzieć, że możemy być z niej zadowoleni. Za każdym razem traciliśmy szybko bramkę i w każdym meczu strzelaliśmy gola wyrównującego, ale w meczu z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej sędzia nie uznał prawidłowego trafienia Adama Zajaca. Te tracone gole były efektem naszych indywidualnych błędów przy wyprowadzeniu piłki. I choć później przejmowaliśmy inicjatywę, budowaliśmy akcje, a nawet dominowaliśmy na boisku to brakowało nam skuteczności w finalizowaniu akcji. Wiemy więc już nad czym pracować.

- Co dała wam gra ze Słowakami i Czechami oraz drużyną reprezentującą Małopolskę?

- Zobaczyliśmy zawodników w starciu z rywalami prezentującymi inny styl gry. Zwłaszcza Czesi i Słowacy preferują szybką grę i są blisko rywala, zmuszając do podejmowania szybkich decyzji. Wiemy więc już kto sobie w takich warunkach stawianych przez rywali umie poradzić. Dlatego uważam, że taki jeden turniej daje więcej niż kilka konsultacji i cieszę się, że będziemy jeszcze w tym sezonie trzy razy grać w takich turniejach. W nich będzie się kształtować charakter zespołu. W Bielsku-Białej przez te trzy dni wspólnego pobytu oraz w trakcie tych trzech meczów ukształtował się trzon tego zespołu. Do niego musimy teraz szukać zawodników, którzy wzmocnią konkurencję i uzupełnią skład.  

- Czy ten turniej wykreował lidera drużyny?

- W ostatnim meczu mieliśmy już skład, który był optymalny dla tej kadry. Sprawdzili się obaj bramkarze. W obronie na lidera wyrósł Kacper Ciuchta z Rozwoju Katowice, a dobrze wkomponowali się do tej formacji Mateusz Anklewicz z Polonii Bytom i Radosław Skala z UKS Ruch Chorzów. W drugiej linii Fabian Cieślar z Rozwoju Katowice zaprezentował spore umiejętności defensywne, a grę ofensywną kreowała grupa zawodników od kapitana Adama Zajaca z BBTS Podbeskidzie, poprzez Dariusza Stalmacha z UKS Ruch Radzionków, Kacpra Masiaka z Unii Racibórz i Oliwiera Kwiatkowskiego z Rozwoju Katowice, aż po Miłosza Rogulę z Rakowa Częstochowa. To są zawodnicy, którzy mogą być fundamentem zespołu i do nich będziemy szukać kolejnych zawodników. Już w październiku czeka nas bowiem konsultacja, a po niej mecz z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej.  

- Jaki jest największy plus turnieju w Bielsku-Białej?

- Widzieliśmy jak zawodnicy się poznają. Jak zaczynają rozumieć się na boisku. Mogę więc powiedzieć, że tak tworzy się reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej, która z meczu na mecz coraz bardziej wierzyła w siebie. Myślę, że te trzy dni i trzy mecze w Bielsku-Białej będą fundamentem budowy ciekawego zespołu.

Żródło: Śląski Związek Piłki Nożnej

2017-09-25 11:07:19


Oskar Gawroński

2004więcej

TABELA
ZespółPkt.
GKS Piast S.A.Gliwice69
BTS Rekord Bielsko-Biała58
KS Górnik Zabrze S.S.A.57
GKS Tychy S.A.51
KS GKS 1962 Jastrzębie50
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała49
Zagłębie S.A. Sosnowiec48
KS Skra Częstochowa42
KS Rozwój Katowice41
GKS Gieksa Katowice S.A.41
KS ROW 1964 Rybnik36
UKS Ruch Chorzów36
KS Stadion Śląski Chorzów35
KS Ruch Radzionków27
MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski15
MKS Zaborze13
Więcej