Młodzik 06: IV turniej KIBICE RAZEM...

W dniach 9-10 września podopieczni trenera Wojciecha Basamanowicza, przebywali pod Bełchatowem, gdzie brali udział w IV Turnieju Piłki Nożnej - KIBICE RAZEM.
Cały wyjazd oraz pomysł zorganizowali koordynatorzy ośrodka Kibice Razem Ruch Chorzów, Pani Karolina Krupa oraz Pan Boguslaw Szydłowski.

W turnieju udział wzięli drużyny młodzieżowe składające się z 8 zawodników, w wieku do 11 lat (U-11).

Drużyny reprezentowały 15 lokalnych ośrodków Kibice Razem, współtworzonych przez sympatyków drużyn: GKS Bełchatów, Jagielloni Białystok, Ruchu Chorzów, Lechii Gdańsk, Arki Gdynia, Korony Kielce, Miedzi Legnica, Motoru Lublin, Sandecji Nowy Sącz, Lecha Poznań, Pogonii Szczecin, GKS Tychy, Polonii Warszawa, Śląska Wrocaw, Górnika Zabrze.

Zaproszona została również drużyna młodych kibiców Stali Mielec.

Barwy Ruchu Chorzów reprezentowali: Wójcik Maksymilian, Magusiak Dawid (C), Olaf Szolc, Gruner Oliwier, Lenik Rafał, Czaja Jakub, Kochanowski Jan, Sobek Kamil.

Pierwszy dzień pobytu dla drużyn był integracyjny, zawodnicy brali udział w róznych grach, zabawach,korzystali z parku linowego, rowerków wodnych oraz gokartów, wieczorem zostało zorganizowane ogniski.
W drugim dniu pobytu odbył się turniej piłki nożnej.

Po pierwszej części zawodów Ruch Chorzów upalsował się sie na ostatnim miejscu w grupie i dlatego został wyznaczeno do gry o miejsce 9-16.

W drugiej części turnieju, poszło nam znacznie lepiej.
W systemie pucharowym - gdzie zwycięzca gra dalej, Ruch ograł najpierw Arkę Gdynia oraz Koronę Kielce,by w ostatnim meczu turnieju przegrać z Lechem Poznań .
W całym turnieju Niebiescy uplasowali się na 10 miejscu, co po trzech porażkach pierwszej części turnieju, należy uznać za dobry wynik

Ogólna klasyfikacja turnieju - KIBICE RAZEM

1. STAL MIELEC
  2. MOTOR LUBLIN
  3. GKS TYCHY
  4. LECHIA GDAŃSK
  5. SANDECJA NOWY SĄCZ
  6. GÓRNIK ZABRZE
  7. MIEDŹ LEGNICA
  8. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
  9. LECH POZNAŃ
  10. RUCH CHORZÓW
  11. KORONA KIELCE
  12. POGOŃ SZCZECIN
  13. ARKA GDYNIA
  14. ŚLĄSK WROCŁAW
  15. GKS BEŁCHATW
  16. POLONIA WARSZAWA

Serdecznie gratulujemy naszym młodym zawodnikom, za udział w tak wielkim turnieju, dziękujemy Ośrodkowi Kibice Razem - RUCH CHORZÓW, za pomysł i zorganizowanie wyjazdu na turniej.

Żródło: własne
Foto: Karolina Krupa