Orlik 2007: Niebieska dominacja na turnieju...

NIEBIESKA DOMINACJA W TURNIEJU im. JERZEGO WYROBKA

W sobotę 18.03.2017 jako gospodarz mieliśmy zaszczyt przeprowadzić turniej piłkarski rocznika 2007 im Jerzego Wyrobka.
Zawody odbyły się w hali MORiS w Chorzowie. Uczestniczyło w nim osiem drużyn : dwie drużyny UKS Ruch Chorzów, Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów SA, AKS Wyzwolenie CEZ Chorzów, Juventus Academy Piekary Śląskie, Szkółka Piłkarska Borek ,LKS Czaniec oraz MLKS Woźniki.

Nasze drużyny prowadzili trenerzy Jan Cieślik i Sławomir Jarczyk i reprezentowane były przez zawodników:
  • Drużyna „Biała” - Seweryn Adamoszek, Kamil Bidelski, Mariusz Mazur, Klaudiusz Nowak, Maksymilian Wójcik, Dominik Zieliński, Bruno Błaszczyk Alex Jedynak, Oliwier Graczyk, Maciej Wyrobek, Alan Krawczyk, Piotr Belok.
  • Drużyna „Niebieska” - Szymon Cieślik, Daniel Kapuśniak, Dominik Kiełtyka, Kacper Krause, Jakub Pastuszka, Mateusz Sęktas, Paweł Tkocz, Przemysław Kuś, Tomasz Gołębiowski.
Otwarcie turnieju rozpoczęło się od prezentacji drużyn i uroczystym przypomnieniu, przez prowadzącego imprezę Jakuba Kurzela, osoby Jerzego Wyrobka legendarnego piłkarza, trenera Ruchu i patrona całego turnieju.
Później przyszła pora na sportowe emocje, gdzie drużyny były podzielone na dwie grupy, z których pierwsze i drugie miejsca gwarantowały udział w półfinałach.
Biali w swojej grupie zajęli czwarte miejsce przegrywając mecz otwarcia w derbach z Akademią Ruchu Chorzów 0:1, następnie ulegli zespołowi Borek Kraków 0:3 i zremisowali ostatni mecz w grupie z LKS Czaniec 0:0.
Dużo lepiej wypadła drużyna Niebieska pewnie wygrywając wszystkie mecze odpowiednio z rówieśnikami z Woźnik 3:0, Juventu Akademy 4:1 i AKS Wyzwoleniem Chorzów 5:0.

UKS „Biały” w meczy z Borkiem.

Niebieska drużyna przed meczem z Woźnikami.

Po emocjach grupowych odbyła się krótka przerwa i czas na konkurs rzutów karnych, w której zwyciężył zawodnik Borka Kraków Mikołaj Potyrało.
Następnie mieliśmy przyjemność oglądać występy:  grupy muzycznej DNCHP,  niezwykłego pokazu panowania nad piłką jednego z najlepszych freestylowców na świecie Daniela Kowala i grupy tanecznej Cheerleaders „Graffiti”. Młodszą część widowni zabawiał Orzeł Adler na co dzień maskotka pierwszej drużyny Ruchu Chorzów.

Drużyna gospodarzy wykorzystała przerwę, w której uczcili pamięć wizytą i złożeniu kwiatów na grobie śp. Jerzego Wyrobka.

Rozgrywki o ostateczne miejsca turnieju  rozpoczęły się od półfinałów i zwycięstwie w pierwszym, po karnych, Juventusu z Borkiem, z kolei Niebieski UKS pokonał kolegów w Akademii Ruchu Chorzów 3:0.
Natomiast nasza druga drużyna, Biała odsłona Ruchu Chorzów, przegrała po walce z drużyną z Woźnik 0:1 mecz o siódme miejsce. Trzeba zaznaczyć, że w drużynie Białej występowało parę młodszych osób, najmłodszy Bruno jest z rocznika 2009. Dla niektórych zawodników były to pierwsze turniejowe boje, gdzie należą się brawa za nieustępliwość i wolę walki o każdy kawałek parkietu.

W wielkim finałowym meczu drużyna Niebieska podejmowała Akademię Juventusu i w pierwszych minutach, mimo optycznej przewagi naszych Orlików, zawodnicy z Piekar dzielnie stawiali opór. Dopiero bramki zdobyte przez Daniela Kapuśniaka i Dominika Kiełtyka pozwoliły na uspokojenie gry. Emocje jeszcze wróciły po bramce kontaktowej Juventusu. Kropkę nad „i” postawił Mateusz Sęktas parę sekund przed ostatnią syreną meczu, a nasza drużyna wygrała finał 3:1 i cały turniej.
Finałowe bramki całej trójce naszych zawodników pozwoliły na wywalczenie ex aequo nagrody indywidualnej króla strzelców. Mateusz, Dominik i Daniel strzelili ich w całym turniej po cztery.
Oprócz naszych strzelców słowa pochwały należą się całej drużynie, w obronie nie do przejścia byli Paweł Tkocz i Jakub Pastuszka, którzy po odbiorach piłki wyprowadzali groźne kontrataki, Tomasz Gołębiowski imponował szybkością a Przemysław Kuś i Szymon Cieślik stwarzali pressing i wspierali obronę, co poskutkowało najmniejszą  ilością straconych bramek w turnieju, zawsze będącego na posterunku, naszego bramkarza Kacpra Krause.
Powyższa impreza była ostatnim turniejem w przygotowaniu do rundy wiosennej. Cały ten okres należy uznać za bardzo udany. Liczne sukcesy turniejowe, zaangażowanie występujących zawodników z pewnością będą owocował w niedalekiej przyszłości.

Zwycięzcy turnieju „Niebieska” odsłona naszej drużyny.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
  1. UKS Ruch Chorzów „Niebiescy”.
  2. Juventus Academy Piekary Śląskie.
  3. Szkółka Piłkarska Borek Kraków.
  4. Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów SA.
  5. AKS Wyzwolenie CEZ Chorzów.
  6. LKS Czaniec.
  7. MLKS Woźniki.
  8. UKS Ruch Chorzów „Biali.
Nagrody indywidualne:
Zwycięzca konkursu rzutów karnych: Mikołaj Potyrało – Borek Kraków.
Najlepszy bramkarz: Mikołaj Potyrało – Borek Kraków.
Król strzelców: Daniel Kapuśniak, Dominik Kiełtyka, Mateusz Sęktas – UKS Ruch Chorzów.
Najlepszy zawodnik: Dawid Zalot - Juventus Academy Piekary Śląskie.
Pamiątka dla najmłodszego zawodnika: Bruno Błaszczyk – UKS Ruch Chorzów.

Źródło: Własne

2017-03-27 22:28:38