Orliki 2007: Turniejowe zmagania..

Rozegrane turnieje.
 
Woźniki 03.09.2016.:

Turniej zakończył się zdecydowaną wygraną naszych piłkarzy, którzy pokonali odpowiednio: Przyszłość Nowe Chechło 4-1, AKS Chorzów 10-0, MLKS Woźniki 12-0 oraz remisując z Ruchem Radzionków 3-3.
Dodatkowo w turnieju niebiescy otrzymali indywidualne nagrody dla króla strzelców – Jakub Pastuszka, oraz  dla najlepszego zawodnika turnieju – Dominik Kiełtyka.
 
Zawoja SILVER CUP 26-27.11.2016:

Kolejnym sprawdzianem był dwudniowy turniej halowy w Zwoi, gdzie rywalami byli NAROŻE JUSZCZYN, MAM TALENT KRZESZOWICE, WILGA KRAKÓW, BOREK KRAKÓW I i BOREK KRAKÓW II.
Pierwszego dnia rozgrywane były eliminacje, gdzie wszystkie drużyny rozgrywały ze sobą mecze i każdy grał z każdym. Drugiego dnia zaczęła się zabawa na poważnie i zespoły walczyły w systemie play-off, gdzie dobór par przydzielony był w zależności od miejsca zajętego dzień wcześniej. Nasi zawodnicy dotarli do półfinału, gdzie ulegli 3-5 rówieśnikom z MAM TALENT KRZESZOWICE i zagrali w małym finale o 3 miejsce z BOREK KRAKÓW I.

Mecz o brąz był bardzo zacięty, a nasza drużyna przez większość spotkania wygrywała i straciła bramkę dopiero w ostatniej minucie meczu, który zakończył się wynikiem 1-1. Niestety w serii rzutów karnych lepsi okazali się koledzy z Krakowa 2-3 i nasi piłkarze zajęli najbardziej nielubiane 4 miejsce. Cały turniej wygrała drużyna z Krzeszowic.
Na pocieszenie pozostała nagroda indywidualna, która trafiła w ręce Dominika Kiełtyki, jako najlepszego zawodnika turnieju.
 
Łask 03.12.2016:

Turniej mikołajkowy był rozgrywany na hali sportowej 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie uczestniczyło 14 drużyn z całej Polski.
Nasi zawodnicy w fazie grupowej odnieśli cztery zwycięstwa, wygrywając kolejno z KOLEJARZ ŁÓDŹ 2-0,
KAS KONSTANTYNÓW 3-1, GKS BEŁCHATÓW 4-1, GKS BEŁCHATÓW 4-1, MUŁKS ŁASK II 5-2 oraz ponieśli dwie minimalne porażki z KS POLONIA WROCŁAW 0-1 oraz POGOŃ ZD. WOLA 1-2 co dało trzecie miejsce w grupie i walkę o pozycje 5-8.
Ostatecznie Orliki wywalczyli 7 miejsce w turnieju, ponownie pokonując GKS BEŁCHATÓW.
 
Nakło Śląskie 18.12.2016:

Silnie obsadzony turniej rozgrywany były w systemie każdy z każdym.
Udane rozpoczęcie turnieju oraz zwycięstwa z drużynami KF AKADEMIA PYSKOWICE 3-1, ŁKS CZANIEC 2-0, JUWENTUS ACADEMY 1-0, pozwoliły naszym piłkarzom rozegrać spotkanie o 1 miejsce, z również niepokonanym wcześniej zespołem GWARKIEM ZABRZE.
Niebieskie Orliki zagrały rewelacyjnie. Niezwykła skuteczność i wspaniała obrona dała zwycięstwo 8-1, a jedną z bramek zdobył nasz bramkarz - Kacper Krause, trafiając do siatki strzałem przez całe boisko.
Ostatni mecz nasi zawodnicy przegrali po walce z UKS RUCH RADZIONKÓW 0-1 co już nie miało większego wpływu na pozycję i ostateczną wygraną całego turnieju.
 
Siemianowice Śląskie 04.02.2017:

Jadąc do Siemianowic było wiadomo, że nasze Orliki nie mają większych szans na wygraną w turnieju, ponieważ wszystkie inne drużyny były rok starsze.
Niebiescy zajęli w grupie 3 miejsce, przegrywając z Jedność Siemianowice 2-3, Juventus Piekary Śląskie 0-5 oraz remisując z Czechowice Dziedzice 1-1 i wygrywając z Akademią Ruch Chorzów 3-0, co dało prawo do gry o 5-8 miejsce. Ostatecznie najmłodsi zajęli 8 lokatę przegrywając z Champions Katowice 0-1 i starszymi kolegami z Akademii Ruchu Chorzów 0-2.
Całą imprezę wygrał zespół Juventus Piekary Śląskie wygrywając wszystkie mecze.
Za turniej naszej drużynie należą się wielkie brawa za walkę i nieustępliwość na tle starszych drużyn, gdzie radość z uprawianego sportu jest dużo ważniejsza od wyników i nagród.

 
Najbliższe turnieje.
19 luty - JUVE CUP -  NAKŁO ŚLĄSKIE
25 luty - LKS CZANIEC - CZANIEC
26 LUTY - BOREK KRAKÓW - SKAWINA
11 MARZEC - AKS WYZWOLENIE - CHORZÓW
18 MARZEC - UKS RUCH CHORZÓW, Turniej im. Jerzego Wyrobka - CHORZÓW HALA MORiS
 
Drużyna została zgłoszona do rozgrywek DEICHMANN CUP U 11, mecze będą rozgrywane w Miasteczku Śląskim.
 
W marcu planowane są sparingi na otwartych boiskach ligowych.

​Źródło - UKS Ruch Chorzów

2017-02-19 12:53:54


Adrian Burywięcej

TABELA
ZespółPkt.
SKS Gwarek Zabrze40
GKS Gieksa Katowice S.A.38
KS Rozwój Katowice31
KS Skra Częstochowa28
BTS Rekord Bielsko-Biała27
Zagłębie S.A. Sosnowiec26
KS Górnik Zabrze S.S.A.21
KS GKS 1962 Jastrzębie20
KS GTV Stadion Śląski Chorzów20
GKS Piast S.A.Gliwice19
KS ROW 1964 Rybnik17
Tyski Sport S.A17
UKS Ruch Chorzów15
MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski12
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała9
LKS Zapora Wapienica0
Więcej