Orliki 2007: Turniejowe zmagania..

Rozegrane turnieje.

Woźniki 03.09.2016.:

Turniej zakończył się zdecydowaną wygraną naszych piłkarzy, którzy pokonali odpowiednio: Przyszłość Nowe Chechło 4-1, AKS Chorzów 10-0, MLKS Woźniki 12-0 oraz remisując z Ruchem Radzionków 3-3.
Dodatkowo w turnieju niebiescy otrzymali indywidualne nagrody dla króla strzelców – Jakub Pastuszka, oraz  dla najlepszego zawodnika turnieju – Dominik Kiełtyka.

Zawoja SILVER CUP 26-27.11.2016:

Kolejnym sprawdzianem był dwudniowy turniej halowy w Zwoi, gdzie rywalami byli NAROŻE JUSZCZYN, MAM TALENT KRZESZOWICE, WILGA KRAKÓW, BOREK KRAKÓW I i BOREK KRAKÓW II.
Pierwszego dnia rozgrywane były eliminacje, gdzie wszystkie drużyny rozgrywały ze sobą mecze i każdy grał z każdym. Drugiego dnia zaczęła się zabawa na poważnie i zespoły walczyły w systemie play-off, gdzie dobór par przydzielony był w zależności od miejsca zajętego dzień wcześniej. Nasi zawodnicy dotarli do półfinału, gdzie ulegli 3-5 rówieśnikom z MAM TALENT KRZESZOWICE i zagrali w małym finale o 3 miejsce z BOREK KRAKÓW I.

Mecz o brąz był bardzo zacięty, a nasza drużyna przez większość spotkania wygrywała i straciła bramkę dopiero w ostatniej minucie meczu, który zakończył się wynikiem 1-1. Niestety w serii rzutów karnych lepsi okazali się koledzy z Krakowa 2-3 i nasi piłkarze zajęli najbardziej nielubiane 4 miejsce. Cały turniej wygrała drużyna z Krzeszowic.
Na pocieszenie pozostała nagroda indywidualna, która trafiła w ręce Dominika Kiełtyki, jako najlepszego zawodnika turnieju.

Łask 03.12.2016:

Turniej mikołajkowy był rozgrywany na hali sportowej 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie uczestniczyło 14 drużyn z całej Polski.
Nasi zawodnicy w fazie grupowej odnieśli cztery zwycięstwa, wygrywając kolejno z KOLEJARZ ŁÓDŹ 2-0,
KAS KONSTANTYNÓW 3-1, GKS BEŁCHATÓW 4-1, GKS BEŁCHATÓW 4-1, MUŁKS ŁASK II 5-2 oraz ponieśli dwie minimalne porażki z KS POLONIA WROCŁAW 0-1 oraz POGOŃ ZD. WOLA 1-2 co dało trzecie miejsce w grupie i walkę o pozycje 5-8.
Ostatecznie Orliki wywalczyli 7 miejsce w turnieju, ponownie pokonując GKS BEŁCHATÓW.

Nakło Śląskie 18.12.2016:

Silnie obsadzony turniej rozgrywany były w systemie każdy z każdym.
Udane rozpoczęcie turnieju oraz zwycięstwa z drużynami KF AKADEMIA PYSKOWICE 3-1, ŁKS CZANIEC 2-0, JUWENTUS ACADEMY 1-0, pozwoliły naszym piłkarzom rozegrać spotkanie o 1 miejsce, z również niepokonanym wcześniej zespołem GWARKIEM ZABRZE.
Niebieskie Orliki zagrały rewelacyjnie. Niezwykła skuteczność i wspaniała obrona dała zwycięstwo 8-1, a jedną z bramek zdobył nasz bramkarz - Kacper Krause, trafiając do siatki strzałem przez całe boisko.
Ostatni mecz nasi zawodnicy przegrali po walce z UKS RUCH RADZIONKÓW 0-1 co już nie miało większego wpływu na pozycję i ostateczną wygraną całego turnieju.

Siemianowice Śląskie 04.02.2017:

Jadąc do Siemianowic było wiadomo, że nasze Orliki nie mają większych szans na wygraną w turnieju, ponieważ wszystkie inne drużyny były rok starsze.
Niebiescy zajęli w grupie 3 miejsce, przegrywając z Jedność Siemianowice 2-3, Juventus Piekary Śląskie 0-5 oraz remisując z Czechowice Dziedzice 1-1 i wygrywając z Akademią Ruch Chorzów 3-0, co dało prawo do gry o 5-8 miejsce. Ostatecznie najmłodsi zajęli 8 lokatę przegrywając z Champions Katowice 0-1 i starszymi kolegami z Akademii Ruchu Chorzów 0-2.
Całą imprezę wygrał zespół Juventus Piekary Śląskie wygrywając wszystkie mecze.
Za turniej naszej drużynie należą się wielkie brawa za walkę i nieustępliwość na tle starszych drużyn, gdzie radość z uprawianego sportu jest dużo ważniejsza od wyników i nagród.

Najbliższe turnieje.
19 luty - JUVE CUP -  NAKŁO ŚLĄSKIE
25 luty - LKS CZANIEC - CZANIEC
26 LUTY - BOREK KRAKÓW - SKAWINA
11 MARZEC - AKS WYZWOLENIE - CHORZÓW
18 MARZEC - UKS RUCH CHORZÓW, Turniej im. Jerzego Wyrobka - CHORZÓW HALA MORiS

Drużyna została zgłoszona do rozgrywek DEICHMANN CUP U 11, mecze będą rozgrywane w Miasteczku Śląskim.

W marcu planowane są sparingi na otwartych boiskach ligowych.

​Źródło - UKS Ruch Chorzów

2017-02-19 12:53:54