Juniorzy 2000: Derby Chorzowa dla Akademii ...

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH C1
UKS RUCH CHORZÓW - AP RUCH CHORZÓW S.A.  1 : 3 (1:1)

Derbowe spotkanie Chorzowa, gdize spotkały się dwie drużyny z eRką na piersi, miało bardzo zacięty przebieg. Zawodnicy obu drużyn walczyli o każdy cm boiska, gdzie UKS niejednokrotnie pokazał że w dzisiejszym meczu prowadził grę i w większości spotkania był drużyn przeważającąm stwarzającą kilka sytuacji więcej od kolegów zza ulicy.
​Pierwszą bramkę tracimy w 11 minucie, po kontrowensyjnej decyzji sędziów,gdzie liniowy wyraźnie wskazywał że zawodnik Akademii jest na pozycji spalonej a główny arbiter uznał że bramka była zdobytta prawidłowo.
​Mecz nabrał tempa i zawodnicy UKS-u, nie spuścili głów. wręcz przeciwnie odważnie zaczęli atakować. W 30 minucie gry Daniel Waliczek bombowym uderzeniem z około 40 metrów pokonuje bramkarza Ruchu SA, doprowadzając do wyrównania.
​Druga połowa spotkania to nic innego jak obustronna walka, lecz zawodnicy Akademi Piłkarskiej Ruchu wyszli z tej walki zwycięsko, strzelając nam jeszcze dwie bramki.
​Śmiało moemy dziś powiedzieć że nasi młodsi juniorzy, zagrali dziś bardzo dobre spotkanie w którym mogliśmy dziś nawet pokusi się o zwycięstwo, lecz zabrakło nam troszeczkę szczęścia.

​Bramka dla UKS-u: Waliczek 30`
​Bramki dla Ruchu: Gemborys 11`, 67`, Podstawa 47`