Juniorzy 2000: II miejsce w eliminacjach do MMP

W pierwszym eliminacyjnym turnieju (rozegrane zostaną trzy), który odbył się 19 grudnia w na hali sportowej Rekordu Bielsko-Biała, zajęliśmy wysokie II miejsce.

Jak na drużynę która specjalizuje się w meczach na trawie to wielki sukces zająć II miejsce, grając z drużynami czysto futsalowymi.

Jak się okazało gospodarze turnieju, a zarazem aktualni Mistrzowie Polski w Futsalu 2015 czyli REKORD Bielsko-Biała byli po za zasięgiem, wygrali swoje wszystkie spotkania.

Natomiast zawodnicy naszej drużyny, którzy reprezentują w tej edycji zespół KP MAREX CHORZÓW, bardzo dobrze się zaprezentowali i rozegrali bardzo ciekawe swoje mecze.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną z KS Berland Kamprachcie, i po szybkim i dosyć ciężkim meczu remisujemy 3:3, gdzie prowadziliśmy już 3:1, ale jak się okazało futsalowe przepisy i reguły gry są zgoła inne od zwykłych meczów na murawie, gdzie gra toczy się bardzo szybko i z zatrzymywanym czasem gry, czyli mecz jest rozgrywany 2x12 min ale efektywnego czasu gry.

Drugi nasz mecz to spotkanie z Mistrzem Polski Rekordem i niestety porażka 0:6, lecz pomimo przegranej stworzyliśmy kilka ciekawych i dogodnych sytuacji.

Trzeci nasz mecz to pojedynek z drużyną z Gliwic czyli Nbitem Gliwice, gdzie nasi zawodnicy urządzili sobie festiwal strzelecki aplikując przeciwnikom aż 17 bramek.

Ostatnie nasze spotkanie przyszło nam zagrać, z znajomą nam drużyną Gwiazdy Ruda Śląska, gdzie po ciężkim i bardzo wyrównanym pojedynku wygrywamy 7:6.

Tegoroczne eliminacje MMP w Futsalu U-16, są rozgrywane na zasadzie Grad Prix, gdzie po trzech turniejach zsumują się wyniki i punktacja i trzy najlepsze drużyny wyjadą na finały MMP do Pniew.

Następny turniej (te same zespoły), rozegrany zostanie 6 stycznia w Rudzie Śląskiej - HALEMBIE, natomiast trzeci turniej odbędzie się w Chorzowie 16 stycznia, gdzie gospodarzem jest nasz klub czyli MAREX CHORZÓW.

Gratulujemy naszym zawodnikom wysokiej drugiej lokaty.

TABELA KOŃCOWA

I GRAD PRIX BIELSKO-BIAŁA

1. REKORD BIELSKO-BIAŁA  12 pkt   30-2 (+28)

2. KP MAREX CHORZÓW   7 pkt   27-15 (+12)

3. KS BERLAND KOMPRACHCICE   7 pkt  18-12 (+6)

4. GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA   3 pkt   14-18 (-4)

5. Nbit GLIWICE   0 pkt   3-45 (-42)

Bramki dla Marexu zdobywali : Winciersz x 12, Bujnarowski x 4, Kosela i Manjura x 3, Jaworski i Słota x 2, oraz Dyrcz z jednym trafieniem.

Zawodnik MAREXU, Winciersz Mateusz został królem strzelców turnieju z dorobkiem 12 bramek, i otrzymał pamiątkową statuetkę.

Serdecznie gratulujemy Winii.

Kadra MAREXU : Latka Arkadiusz, Puzio Patryk, Dyrcz Patryk, Kołodziej Kevin, Jaworski Filip, Kulisz Paweł, Słota Kamil, Nowak Paweł, Manjura Krzysztof (C), Kosela Mateusz, Jankowski Kamil, Bujnarowski Mateusz, Winciersz Mateusz

2015-12-22 21:03:06

Mateusz Litkowski