Juniorzy 2000: II miejsce w eliminacjach do MMP

W pierwszym eliminacyjnym turnieju (rozegrane zostaną trzy), który odbył się 19 grudnia w na hali sportowej Rekordu Bielsko-Biała, zajęliśmy wysokie II miejsce.

Jak na drużynę która specjalizuje się w meczach na trawie to wielki sukces zająć II miejsce, grając z drużynami czysto futsalowymi.

Jak się okazało gospodarze turnieju, a zarazem aktualni Mistrzowie Polski w Futsalu 2015 czyli REKORD Bielsko-Biała byli po za zasięgiem, wygrali swoje wszystkie spotkania.

Natomiast zawodnicy naszej drużyny, którzy reprezentują w tej edycji zespół KP MAREX CHORZÓW, bardzo dobrze się zaprezentowali i rozegrali bardzo ciekawe swoje mecze.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną z KS Berland Kamprachcie, i po szybkim i dosyć ciężkim meczu remisujemy 3:3, gdzie prowadziliśmy już 3:1, ale jak się okazało futsalowe przepisy i reguły gry są zgoła inne od zwykłych meczów na murawie, gdzie gra toczy się bardzo szybko i z zatrzymywanym czasem gry, czyli mecz jest rozgrywany 2x12 min ale efektywnego czasu gry.

Drugi nasz mecz to spotkanie z Mistrzem Polski Rekordem i niestety porażka 0:6, lecz pomimo przegranej stworzyliśmy kilka ciekawych i dogodnych sytuacji.

Trzeci nasz mecz to pojedynek z drużyną z Gliwic czyli Nbitem Gliwice, gdzie nasi zawodnicy urządzili sobie festiwal strzelecki aplikując przeciwnikom aż 17 bramek.

Ostatnie nasze spotkanie przyszło nam zagrać, z znajomą nam drużyną Gwiazdy Ruda Śląska, gdzie po ciężkim i bardzo wyrównanym pojedynku wygrywamy 7:6.

Tegoroczne eliminacje MMP w Futsalu U-16, są rozgrywane na zasadzie Grad Prix, gdzie po trzech turniejach zsumują się wyniki i punktacja i trzy najlepsze drużyny wyjadą na finały MMP do Pniew.

Następny turniej (te same zespoły), rozegrany zostanie 6 stycznia w Rudzie Śląskiej - HALEMBIE, natomiast trzeci turniej odbędzie się w Chorzowie 16 stycznia, gdzie gospodarzem jest nasz klub czyli MAREX CHORZÓW.

Gratulujemy naszym zawodnikom wysokiej drugiej lokaty.

TABELA KOŃCOWA

I GRAD PRIX BIELSKO-BIAŁA

1. REKORD BIELSKO-BIAŁA  12 pkt   30-2 (+28)

2. KP MAREX CHORZÓW   7 pkt   27-15 (+12)

3. KS BERLAND KOMPRACHCICE   7 pkt  18-12 (+6)

4. GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA   3 pkt   14-18 (-4)

5. Nbit GLIWICE   0 pkt   3-45 (-42)   

Bramki dla Marexu zdobywali : Winciersz x 12, Bujnarowski x 4, Kosela i Manjura x 3, Jaworski i Słota x 2, oraz Dyrcz z jednym trafieniem.


 

Zawodnik MAREXU, Winciersz Mateusz został królem strzelców turnieju z dorobkiem 12 bramek, i otrzymał pamiątkową statuetkę.

Serdecznie gratulujemy Winii.

Kadra MAREXU : Latka Arkadiusz, Puzio Patryk, Dyrcz Patryk, Kołodziej Kevin, Jaworski Filip, Kulisz Paweł, Słota Kamil, Nowak Paweł, Manjura Krzysztof (C), Kosela Mateusz, Jankowski Kamil, Bujnarowski Mateusz, Winciersz Mateusz

2015-12-22 21:03:06


Szymon Weresawięcej

TABELA
ZespółPkt.
KS Rozwój Katowice37
GKS Gieksa Katowice S.A.36
Ruch Chorzów SA33
KS ROW 1964 Rybnik27
GKS Tychy S.A.27
RKS Raków Częstochowa S.A.27
KS Stadion Śląski Chorzów21
KS GKS 1962 Jastrzębie21
MKS Zaborze21
Zagłębie S.A. Sosnowiec19
GKS Piast S.A.Gliwice19
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała16
BTS Rekord Bielsko-Biała14
UKS Ruch Chorzów11
KS Skra Częstochowa11
KS Siódemka Tychy0
Więcej