Rocznik 2003: Pewna wygrana z Gwiazdą

Piłkarze UKSu Ruchu Chorzów w 6 kolejce rozgrywek III Wojewódzkiej Ligi Młodzików wygrywają z Gwiazdą Ruda Śląska 6:2

Po kilku słabszych ostatnich meczach w końcu nadeszło spotkanie, w którym "Niebiescy" dominowali przez niemal pełne 60 minut. Pierwszy gol padł w 6 minucie, po podaniu od Łukasza piłkę do siatki kieruje Maksymilian. Dość szybko bo już 2 minuty później gospodarze doprowadzają do remisu, ale to Ruch stwarzał więcej groźnych sytuacji i to Ruch w pierwszej połowie strzela jeszcze 2 gole po ładnych akcjach, najpierw trafia Maks po podaniu od Tomka, a 10 minut później odwrotnie - Tomek po podaniu od Maksa.

W 40 minucie meczu gospodarze strzelają gola kontaktowego. Wiedząc że prowadzenie jest tylko jednobramkowe, "Niebiescy" próbowali podwyższyć rezultat. Niewykorzystanych kilku dogodnych sytuacji (w tym sam na sam z bramkarzem) przez piłkarzy Ruchu sprawia, że na kolejne gole trzeba było czekać aż do 8 minuty przed końcem spotkania, wtedy 2 bramki strzela najpierw Tomek (po podaniu kolejno od Łukasz i Maksymiliana), a tuż przed końcowym gwizdkiem jeszcze jednego gola dorzuca Kacper po ładnie wypracowanej akcji przez Maksymiliana.

Kolejne spotkanie czeka nas z Niwką Sosnowiec.

2015-09-22 13:01:15

Norbert Rygusiak