Rocznik 2003: Przegrywamy ze Stadionem i Orbitą

Piłkarze UKSu Ruchu Chorzów kolejno w 4 i 5 kolejce rozgrywek III Wojewódzkiej Ligi Młodzików przegrywają najpierw ze Stadionem Śląskim, a dwa dni później z Orbitą Bukowno.

Młodzi "Niebiescy" zdołali nas już przyzwyczaić z poprzednich sezonów, że po kilku dobrych meczach następuję mały kryzys i pojawiają się mecze o wiele słabsze w ich wykonaniu.  W tym pierwszym (czwartkowym) to drużyna Stadionu bardziej przeważała, szybko strzelone gole rozbiły nasz zespół. W 45 minucie po golu Maksa z rzutu wolnego było już tylko 1:3 i pojawiła się mała nadzieje chociażby na remis. Niestety, minute później Stadion szybko odpowiedział na tą bramkę. Więcej goli w tym meczu już nie było i derby Chorzowa kończą się wynikiem 1:4.

Dwa dni później UKS Ruch wybrał się do Bukowna na mecz z Orbitą. Spotkanie to nie stało na wysokim poziomie, piłka rzadko dostawała się na pole karne obu drużyn. Pierwszego gola zdołali jednak pierwsi strzelić gospodarze w 15 minucie, i od tego momentu to oni kontrolowali to spotkanie. Dobra gra w obronie drużyny z Bukowna nie pozwoliła "Niebieskim" na wykończenie swoich akcji. Ruch próbował coraz śmielej stworzyć bramkową akcję, ale tego dnia zupełnie nic nie wychodziło. "Niebiescy" "nadziali się" jeszcze na dwie kontry, i mecz ten kończy się wynikiem 3:0.

W lidze wojewódzkiej nie ma słabych drużyn, tu każdy może wygrać z każdym. Już we wtorek czeka nas zaległy mecz 1 kolejki w Dąbrowie Górniczej, to będzie doskonała chwila aby szybko zapomnieć o tych dwóch porażkach.

2015-09-13 12:46:39

Mateusz Woźnica