''Nie chcemy komercji'' od września zmiana składek

W związku z rosnącymi kosztami funkcjonowania Centrum Szkolenia AP&UKS Ruch Chorzów, a przede wszystkim dbając o jak najwyższy poziom szkolenia piłkarskiego informujemy, że Uchwałą Zarządu, począwszy od 1 września 2021 roku kwota miesięcznej składki wzrasta do 130 złotych.

Nie chcemy robić komercji. - mówi dyrektor sportowy Uczniowskiego Klubu Sprortowego "RUCH" Chorzów Seweryn Siemianowski. - Rok temu zwiększyliśmy liczbę treningów w grupach AdleRków, dodając również zajęcia ogólnorozwojowe i udało się to osiągnąć bez zwiększania opłaty członkowskiej. Dzieci jednak przybywa, konieczne jest zatrudnienie kolejnych trenerów, a to wiąże się z niemałymi kosztami. Dodam, że począwszy od września zwiększona zostaje również liczba lekcji WF-u w szkole podstawowej, jak i liceum. Dla jednych kwota nowej składki może wydawać się banalna, dla innych wysoka.

Jeśli jednak podzielimy ją przez ilość oferowanych zajęć wyjdzie nam koszt godzinny rzędu kilku złotych. Chyba każdy zdaje sobie sprawę w jakim miejscu znajduje się Ruch Chorzów. Wierzę, że rodzice dzieci wykażą wyrozumiałość w zaistniałej sytuacji. Powierzają nam swoje pociechy oraz ich szkolenie, a my chcemy to robić jak najlepiej zatrudniając wykwalifikowanych trenerów i realizując maksymalnie plan szkoleniowy. Powtórzę raz jeszcze. Nie chcemy robić u nas komercji, tylko sport, a żeby zagwarantować wysoką jakość szkolenia, składka ta, to absolutne z wymaganego minimum.

Wychodząc naprzeciw oczekiwań, poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

GDZIE NALEŻY WPŁACAĆ SKŁADKI?

Prosimy o dokonywanie wpłat na konto:

ING BANK ŚLĄSKI, numer rachunku -  53 1050 1243 1000 0090 8075 7892

wpisując w tytule przelewu: imię i nazwisko dziecka, rocznik oraz miesiąc za jaki jest uiszczana płatność, np.:

- Jakub Kowalski, 2004, składka za 01/2020

DO KTÓREGO DNIA MIESIĄCA NALEŻY DOKONAĆ WPŁATY?

Składki pobierane są z góry. Wpłat należy dokonywać do  20-go dnia każdego miesiąca, np. za sierpień do 20-go sierpnia, za wrzesień do 20-go września itd.

CZY W OKRESIE WAKACYJNYM OBOWIĄZUJE PŁATNOŚĆ SKŁADEK?

W miesiącu lipcu do płacenia składek zobowiązani są rodzice zawodników z klas sportowych, tj. grup U11 - U17, natomiast nie jest wymagalna płatność za grupy AdleRków, tj. grup U5 - U10 oraz zawodników, którzy rozpoczną naukę w IV klasie SP we wrześniu.

W miesiącu sierpniu składka obowiązuje wszystkich zawodników.

ILE WYNOSI SKŁADKA W PRZYPADKU RODZEŃSTWA?

W przypadku rodzeństwa uczestniczącego w treningach w Centrum Szkolenia AP & UKS Ruch Chorzów wysokość składki wynosi:

* 2 dzieci - 100 zł / za osobę
* 3 dzieci i więcej - 80 zł / za osobę

MOJE DZIECKO NIE UCZESTNICZYŁO W TRENINGACH, CZY MUSZĘ OPŁACAĆ SKŁADKĘ?

Składka członkowska nie jest opłatą za treningi, a wkładem rodziców w działalność i rozwój Centrum Szkolenia AP&UKS Ruch Chorzów. Dlatego też nieobecność dziecka nie zwalnia z obowiązku opłacenia składki członkowskiej. W szczególnych przypadkach długotrwałej nieobecności, po złożeniu pisemnego wniosku, istnieje możliwość rozpatrzenia możliwości zawieszenia płatności.

Regulamin płacenia składek dostępny jest w naszym CENTRUM INFORMACJI!  w zakładce REGULAMINY.

Źródło: własne.

2021-08-11 19:13:48