Wspólne szkolenie trenerów UKS-u i Akademii !

 

W ubiegłym tygodniu w kawiarence klubowej na stadionie Ruchu spotkali się trenerzy Akademii oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ruch" Chorzów.
Wszystko to za sprawą innowacyjnego szkolenia, które na stałe zagości już w terminarzu trenerów obu szkółek Ruchu i ma na celu osiągnięcie jak najlepszych efektów szkoleniowych w pracy z młodzieżą, która w przyszłości zasili pierwszą drużynę naszego Klubu. 

Specjalnie na tę okazję ze zgrupowania w Kamieniu przyjechał sztab szkoleniowy I drużyny "Niebieskich" w osobach Łukasza Berety, Łukasza Molka oraz Jakuba Brzozowskiego. Trener seniorów Ruchu poprowadził pierwszą z części szkolenia, z kolei w drugiej zabrał głos koordynator ds. szkolenia w Akademii, Mateusz Michalik. 

Łukasz Bereta: Szkolenie miało na celu pokazanie jak funkcjonuje i jaki model gry wprowadzany jest w pierwszym zespole Ruchu Chorzów, zawierało również rundę jesienną w statystykach. Chcieliśmy pokazać jak to się wszystko tworzyło od słabego początku po bardzo dobry wynik,  którego nikt nie zakładał. W szkoleniu skupiliśmy się na charakterystycznych cechach naszej drużyny, pokazując jakie środki treningowe były zastosowane podczas jednostek treningowych. Pokazaliśmy również filmy z treningów oraz sam efekt końcowy, który osiągnęliśmy na boisku. W drugiej prezentacji chcieliśmy pokazać nasze przygotowanie do meczu poprzez analizę przeciwnika, zastosowane środki treningowe podczas mikro cyklu oraz analizę pomeczową na przykładzie spotkania z Polonią Bytom. 

Mateusz Michalik: Szkolenie składało się z dwóch części. W pierwszej z nich omówiłem formę działań na zgrupowaniu Talent Pro, gdzie miałem przyjemność pracować z najbardziej uzdolnionymi zawodnikami z roczników 2003 - 2005 w Polsce. Przedstawiłem trenerom jak wygląda charakterystyka tej pracy, omówiłem również konspekty treningowe, na co kładziony jest w głównej mierze nacisk pod kątem zajęć pozycyjnych i formacyjnych, przedstawiłem również krótką analizę gier wewnętrznych i ocen poszczególnych zawodników. 
W drugiej części skoncentrowałem się na detalach w szkoleniu dzieci i młodzieży. Kładziemy ogromny nacisk na wychowanie młodych adeptów piłki nożnej, dlatego tak ważne jest systematyczne uświadamianie młodego zawodnika oraz wpojenie mu zasad etycznych pod kątem przyszłości, tj. dorastania, dojrzewania i dorosłości. 
Większy nacisk położyłem na rozebranie na czynniki pierwsze przyjęcia i podania piłki, ponieważ jest to kluczowy element w grze, a często zapominamy ile szczegółów w tym elemencie występuje. Musimy jeszcze mocniej dbać o intensywność zajęć treningowych, i starać się stwarzać w treningu sytuacje stricte meczowe, szczególnie w starszych rocznikach, gdzie gra się pod presją przeciwnika, czasu i przestrzeni. Współpracujemy solidnie z UKS-em, mamy klasy sportowe i na pewno będziemy dążyć do tego, aby przynajmniej raz w miesiącu pojawiał się możliwość spotkania, co na pewno pozytywnie wpłynie na jeszcze większy rozwój indywidualny trenerów. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali materiały, które mogą wykorzystać w treningach, co będzie dla nich dodatkową inspiracją do codziennej pracy.

2020-02-12 11:43:48


Bartłomiej Jarochawięcej

TABELA
ZespółPkt.
KS GKS 1962 Jastrzębie0
MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski0
KS Ruch Radzionków0
BTS Rekord Bielsko-Biała0
KS Skra Częstochowa0
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała0
GKS Piast S.A.Gliwice0
Zagłębie S.A. Sosnowiec0
MKS Zaborze0
UKS Ruch Chorzów0
KS Stadion Śląski Chorzów0
GKS Tychy S.A.0
KS ROW 1964 Rybnik0
RKS Raków Częstochowa S.A.0
KS Rozwój Katowice0
GKS Gieksa Katowice S.A.0
Ruch Chorzów SA0
Więcej