Pucharowy mecz pelen wrażeń......

W I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice, pokonaliśmy w rzutach karnych 5:4 (w podstawowym czasie gry padł wynik 2:2) zespół Wawla Wirek. Nasz przeciwnik jest swieżo upieczonym Katowicko - Sonowieckiej klasy okręgowej.

Watro dodać że zespół z Rudy Śląskiej w tym sezonie zasilili m.in.: Andrzej Buchcik z Polonii Bytom, czy Senegalczyk Yahiyą Diemé z Iskry Głogoczów, który w sezonie 2012/13 grał w ekstraklasowej wówczas Polonii Warszawa.

Otoczką meczu było pojawienie się na trybunach kibiców Ruchu Chorzów, którzy zmobilizowali się i wypełnili stadion przy ul Lompy po same brzegi., prowadząc przez całe 90 minut gry + karne reguralny doping.

Chorzowianie już w 18 minucie gry wyszli na prowadzenie po bramce Jakuba Szurmy, w 57 minucie gry na 2:0 podwyższył Kamil Janawa.
Rudzianie natomiast swoje dwie bramki zdobyli w 68 i 80 minucie podstawowego czasu gry.
( na szczeblu podokręgu nie ma dogrywek). Dopiero seria rzutów karnych wyłoniła zwyciężcę tego spotkania, a jest nim Chorzowski UKS.

W drugiej rundzie Pucharu Polski nasz zespól zagra z ..... III ligowym Ruchem Chorzów, spotkanie odbędzie się 20 sierpnia, a gospodarzem ponownie będzie UKS.

4:4 - Denis Wach
4:4 - (Mateusz Bilczewski UKS, obronił rzut karny)
5:4 - Jakub Termin

Żółta kartka dla Wawla: 90+2`

Kadra UKS-u: Bilczewski - Jachna, Pawełczyk, Stępień, Kaczmarek - Szurma (Kroczek 75`), Wach, Jankowski (Termin 60`), Kryś (Kasprzak 62`) - Bogacz (Wąs 80`), Janawa

Kapitan: Denis Wach

na prowadzenie wyszedł Ruch - w 18. minucie bramkę strzelił Jakub Szurma i do przerwy ten wynik się utrzymał. W 57. minucie wynik podwyższył Kamil Janawa. 11 minut później Wawel doprowadził do wyrównania za sprawą Wojciech Blaszke. Ten sam zawodnik doprowadził w 80. minucie do remisu - tym samym doprowadzając do rzutów karnych (na szczeblu podokręgu nie ma dogrywek). (http://wsporcie24.futbolowo.pl)
Andrzej Buchcik z Polonii Bytom, czy Senegalczyk Yahiyą Diemé z Iskry Głogoczów, który w sezonie 2012/13 grał w ekstraklasowej wówczas Polonii Warszawa. (http://wsporcie24.futbolowo.pl)
Warto dodać, że drużynę Wawela przed tym sezonem wzmocnili m.in. Andrzej Buchcik z Polonii Bytom, czy Senegalczyk Yahiyą Diemé z Iskry Głogoczów, który w sezonie 2012/13 grał w ekstraklasowej wówczas Polonii Warszawa. Podczas którego przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz Artura Rutkowskiego - młodego zawodnika UKS-u. Z kolei Ci kibice, którzy mieli jakieś pytania co do obecnej sytuacji, mogli zostać na trybunach, żeby mogły zostać wyjaśnione wszystkie niejasności. Ciekawie było również na trybunach - na meczu pojawiło się ok. 1000 kibiców, którzy w ramach bojkotu spółki akcyjnej Ruchu, dopingowali UKS w dzisiejszym meczu. (http://wsporcie24.futbolowo.pl)