Junior Starszy: Remisowe derby Śląska ....

Dwa rzuty karne, 6 bramek oraz dużo sytuacji podbramkowych zarówno dla Nibieskich jak i dla Zabrzan, tak w skrócie możemy opisać dzisiejsze Derby Śląska, naszych juniorów starszych z Górnikiem Zabrze SSA.

W 19 minucie gry Zabrzanie wychodzą na prowadzenie i jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej odsłonie meczu. W drugiej połowie a dokładnie w 60 minucie gry UKS, doprowadza do wyrównania, strzelcem bramki jest Mateusz Bąk, w 69 minucie gry Denis Wach strzela drugą bramkę dla Chorzowian i po raz pierwszy wychodzimy na prowadzenie w tym meczu.

Mecz nabrał tempa i w 77 minucie gry po faulu w polu karnym przez naszego obrońcy, sędzia wskazuje na wapno dla Zabrzan, zawodnik Górnika mocnym strzałem doprowadza do wyrównania. Niespełna minutę później nasi juniorzy po raz drugi wychodzą na prowadzenie po drugiej w tym meczu bramce Mateusza Bąka, tym razem z rzutu karnego. Gdy arbiter spotkania praktycznie miał zakończyc zawody Górnik Zabrze doprowadza do remisu 3:3.

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH A1 "InterHall" 00/01
UKS RUCH CHORZÓW - KS GÓRNIK ZABRZE SSA  3:3  (0:1)

Bramki dla UKS-u: Bąk 60`, 78` rzut karny, Wach 69
Bramki dla Grnika: 19`, 77` rzut karny, 90+3`