II Memoriał Gerada Cieślika już za nami !!

23 czerwca, na terenie Kompleksu Sportowego „Kresy”, z okazji 91 rocznicy urodzin Honorowego Obywatela Miasta Chorzów, legendarnego zawodnika Ruchu Chorzów i reprezentanta Polski, odbył się II Memoriał Gerarda Cieślika.

W tym dniu odbyły się dwa turnieje - w  pierwszym z nich zmierzyły się wszystkie chorzowskie drużyny z rocznika 2009, czyli: AKS Cez Wyzwolenie Chorzów, UKS Ruch Chorzów, GTV Stadion Śląski, Jaskółki Chorzów, Józefka Chorzów TS AKS Chorzów, Zantka Chorzów oraz AP Ruch Chorzów, natomiast w drugim rodzice dzieci z chorzowskich szkółek piłkarskich.

W turniejach tych nie było przegranych ani wygranych - każdy z uczestników został uhonorowany pamiątkowym medalem oraz pucharem. Głównym celem imprezy było propagowanie sportu, aktywnego spędzania czasu na powietrzu, czyli najlepsze z możliwych upamiętnienie legendy Ruchu Chorzów, Gerarda Cieślika.

Pamiątkowe nagrody dla wszystkich uczestników wręczył Prezydent Chorzowa - Andrzej Kotala, Radny Chorzowa, Krzysztof Łazikiewicz, Dyrektor Wydziału Sportu, Kultury i Turystyki w Chorzowie - Rafał Zaremba oraz  Dyrektor SP nr 21 w Chorzowie, Prezes UKS-u Ruch Chorzów - Krzysztof Śliwa

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Memoriale i dobrą zabawę. Widzimy się za rok!

Obszerniejsza galeria z II Memoriału Gerarda Cieślika, znajduje się na głównej stronie www naszego klubu w zakładce Multimedia, oraz na Facebookowym profilu naszego klubu i na stronie internetowej Akademii Piłkarskiej RUCH Chorzów.

Źródło: własne / AP Ruch Chorzów
Foto: S. Nowak / A. Bargiel