WinBud 2018 - FOTO

Tegoroczny turniej piłki nożnej U-13, WinBud 2018 im. Gerarda Cieślika, przeszedł do historii.
Triumfatorem dzisiejszych zmagań piłkarskich, została drużyna Stadionu Śląskiego.

Drugie miejsce na podium zajęła drużyna zapryjaźnionej z nami, Akademii Piłkarskiej Ruch Chorzów, natomiast trzecie miejsce zdobyli młodzi piłkarze Górnika Zabrze.
Nasze dwie drużyny zajęły V i VI miejsce w turnieju.

Podczas caej imprezy odbyły się również konkursy indywidualne - obijanie poprzeczki oraz żonglerka głową.
W konkursie "obijanie poprzeczki", najlepszy okazał się zawodnik UKS-u Ruch Chorzów - Dominik Brzoza a w konkurencji żonglerka głową, nawięcej razy podbił piłkę także zawodnik naszego klubu - Dawid Kostorz

Niezabrakło także części artystycznych, gdzie swoje umiejętności z piłką pokazał na Dawid Krzyżowski Football Freestyle oraz mecz pokazowy fanclubów Atletico de Madrid z FC Liverpool.

Nad całością imprezy czuwał niezawodny Boguś Dziura oraz spiker Jakub Kurzela.
Gościem specjalnym był pan Jan Cieślik, syn Gerarda Cieślika patrona naszej szkoły.

Poniżej przedstawiamy państwy jak wyglądały wyniki poszczególnych meczy turniejowych.

Grupa A : UKS RUCH CHORZÓW I, UKS SZOPIENICE, STADION ŚLĄSKI, ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE

Grupa B: UKS RUCH CHORZÓW II, AP RUCH CHORZÓW, GÓRNIK ZABRZE, GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA.

A - UKS RUCH I - STADION ŚLĄSKI  1:2

UKS SZOPIENICE - GÓRNIK ZABRZE  0:7

Finał:
STADION ŚLĄSKI - RUCH CHORZÓW  2:1

Organizatorzy także nie zapomnieli o nagrodach indywidualnych, najlepszym bramkarzem okazał się zawodnik Stadionu Śląskiego - Piotr Miarka, najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kosełę Jakuba z Górnika Zabrze, a najlepszym strzelcem okazał się Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów - Mateusz Lipp.

Sztab szkoleniowy każdej z drużyn wyznaczył także do wyróznienia jednego z zawodników swojej drużyny, a zostali nimi:

UKS RUCH I - Duda Igor
UKS RUCH II - Palenta Aleks

AP RUCH - Bąk Kacper
STADION ŚLĄSKI - Wilczkiewicz Daniel
GÓRNIK ZABRZE - Szymański Eryk
GRUNWALD RUDA ŚL. - Tałady Michał
ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE - Małysek Jakub
UKS SZOPIENICE - Drzewiecki Kacper

Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużyną występów w turnieju oraz serdecznie dziękujemy organizatorom turnieju, firmie WinBud, MORiS-owi Chorzów, miastu Chorzów, ZSS nr 2 im. Gerarda Cieślika no i oczywiście naszemu klubowi UKS-owi RUCH Chorzów za pomoc w przygotowaniu całej imprezy.

Dzięki uprzejmności pana Tomasza Stefanika z Niebiescy.pl, prezentujemy kilka wybranych fotek z turnieju, natomiast cała pełna galeria znajduje się na naszej stronie w zakładce "Multimedia"

Źródło: UKS Ruch Chorzów
Foto: S. Siemianowski / S. Manjura / Niebiescy.pl T. Stefanik