Uczniowski Klub Sportowy "Ruch Chorzów" powstał 24 kwietnia 2004.

W ramach swojej działalności prowadzi zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży, w których łącznie uczestniczy ok. 300 zawodników zarówno z Chorzowa, jak i miast ościennych.

Nasz klub posiada 12 grup szkoleniowych. 9 z nich bierze udział w rozgrywkach Śląskiego Związiku Piłki Nożnej - trzy zespoły juniorskie oraz sześć zespołów trampkarskich.

W pozostałych trzech grupach dzieci w wieku od 5 do 9 lat prowadzony jest nabór do klas sportowych Zespołu Szkół Sportowych Nr 2 im. Gerarda Cieślika w Chorzowie.

Ponadto stworzona została osobna grupa bramkarska odbywająca treningi specjalistyczne.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, w tym byłych zawodników klubów pierwszoligowych, jak: Grzegorz Wagner, Seweryn Siemianowski obecny prezes Chorzowskiego Ruchu, Sławomir Jarczyk.

Grupa bramkarska prowadzona jest przez byłego bramkarza K.S. "Ruch Chorzów" Piotra Lecha oraz byłego naszego zawodnika Michała Boreckiego

Nasze zespoły zanotowały wiele sukcesów m.in:

• zwycięstwo w Allianz Cup, II miejsce w Turnieju Coca-Cola" w Warszawie rocznik 1990,
  • I miejsce w rozgrywkach na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej rocznik 1992 oraz 1990.
  • Drużyna rocznika 1992 reprezentowała nasze miasto w turnieju miast kandydackich do mistrzostw Europy 2012 w Kijowie w sierpniu 2006 roku zajmując piąte miejsce.
  • W 2011 roku drużyna rocznika 1995 reprezentowała Polskę w turnieju Lisboa Cup w Portugalii gdzie zajęli 5-te miejsce.
  • W 2012 roku drużyna rocznika 1997 wygrała turniej międzynarodowy w Termoli we Włoszech.
  • W sezonie 2012/2013 drużyna rocznika 1994 wywalczyła awans do Centralnej Ligi Juniorów oraz została finalistą Mistrzostw Polski Juniorów Starszych.

Kamil Samborski